1$ = 27.2 грн     1€ = 30.5 грн
(032) 239 30 39
+38 063 326 78 69
+38 093 915 73 98
м. Львів, вул. Героїв Упа, 73
1650 грн/м²
Купити
Дуб колір Світлий Горіх
1400 грн/м²
Купити
Дуб кол горіх
1400 грн/м²
Купити
Дуб Натур
1400 грн/м²
Купити
Дуб Котедж
1400 грн/м²
Купити
Дуб колір Шоколад
1400 грн/м²
Купити
Дуб колір Кава
1400 грн/м²
Купити
Дуб колір Коньяк
1400 грн/м²
Купити
<<12>>

Масивний паркет. Львів

Масивний паркет - це підлогове покриття, яке повністю виготовляється з масиву деревини. Традиційно матеріалом для виготовлення масивного паркету є дуб, та не менш популярні ясен та горіх. Масивний паркет є старшим братом штучного паркету. Відрізнити їх можна лише за лінійними розмірами планок, та тим, що масивна паркетна дошка не дозволяє здійснювати укладання безліччю малюнків.

Склад масивного паркету (масиву)

В масивній дошці виділяють ті ж частини, що і в штучному паркеті:
•    Гребінь  -  виступна частина масивної дошки, яка служить для з'єднання з сусідніми дошками при укладанні;
•    Паз - виїмка на бічному і торцевому краях масивної дошки, в яку входить гребінь для з'єднання з сусідніми дошками;
•    Шар зносу - верхній шар масивної дошки від лицьової сторони до верхньої частини гребеня або паза, знос якого визначає термін служби паркетного покриття ( чим товстіший шар зносу , тим більшу кількість шліфовок можна зробити на паркетному покритті);
•    Лицьова сторона - зовнішня поверхня шару зносу.

Встановлення (монтаж) масивного паркету

У більшості випадків, масивна дошка ставиться з фаскою - V-подібним зрізом по торцях дошки. Вона необхідна для того, щоб приховати можливі перепади як по висоті, так і по ширині дошки. Згодом, коли дошка, швидше за все, буде змінювати свої габарити, такі зміни будуть менш помітними. До речі, ефект «фаски» по периметру підкреслює кожну дошку.

При правильному догляді масивний паркет може служити до ста років.

Види масивного паркету

Розрізняють три основних сорти масивної дошки: Кантрі, Радіал, Селект і Натури (рустик).

Стиль кантрі – це обробка підлоги за допомогою спеціальної щітки. Поверхня підлоги стає ребристою та фактурною і вирізняється особливою міцністю. 

Стиль Радіал вражає чистотою і гладкістю. Це найрозкішніший стиль. Радіальна масивна дошка з дуба є втіленням природної краси, монументальності та вічності. 

Стиль Селект значно дешевший від Радіалу. Та все ж Селект стане відмінним рішенням. Він ідеально підходить для настилу підлоги в заміському котеджі чи в міській квартирі. Сьогодні стало поширеним використовувати Селект у торговельних площах, бутиках, павільйонах, офісах, спортивних залах. Якісні характеристики стилю Селект дозволяють наявність на покритті невеликих сучків або перепадів забарвлення.

Натури (рустик). Масивна дошка Дуб Рустик має вигляд справжнього шматочка природи, який випадково потрапив в інтер'єр. Сучки, прожилки, нерівномірність кольору, - усе це робить паркет унікальним та підкреслює екологічність матеріалу.

За способом розпилу круглого лісу паркет поділяють на радіальний, тангенціальний і рустикал . Від способу розпилу залежить текстура деревини. У радіальному паркеті площина розрізу проходить перпендикулярно до річних кілець деревини. Такі планки є більш однорідними по кольору й текстурі деревини. Але в свою чергу у них є залежність оптичних властивостей від напрямку кута падіння світла. Це дуже суттєво при створенні художніх композицій. Радіальний паркет дорожчий від тангенціального.

На тангенціальному паркеті ви побачите «арочний» рисунок річних кілець. Тангенціально розпиляний паркет купляти варто любителям живої, насиченої природної текстури підлоги, яка утворилася при перетині річних шарів. Волокна деревини мають вигляд хвилеподібних ліній. При виробництві масивного паркету не допускаються механічні пошкодження або пороки деревини. За сучками та кольором виділяють натур і рустик.

Рустик відносять до першої категорії паркету. Тут допускаються сучки кількістю не більше 3 шт. та довжиною 3 мм. Сучки можуть бути світлішими і темнішими. Механічні заглиблення не мають перевищувати 1,5 мм.

Масивний паркет дуже зносостійкий. Такий паркет важко продавити, він тримає свою форму навіть при високій вологості або сухості повітря. Але основною перевага масивного паркету полягає в тому, що його можна неодноразово шліфувати.

Про експлуатацію паркету пам’ятайте наступне: сухе прибирання, берегти підлогу від попадання вологи періодична обробка паркету воском або маслом, оберігання від механічних впливів.