1$ = 27.2 грн     1€ = 30.5 грн
(032) 239 30 39
+38 063 326 78 69
+38 093 915 73 98
м. Львів, вул. Героїв Упа, 73

Масив. Паркет. Львів

Паркет — це підлога з натурального дерева, яка встановлюється частіше в житлових приміщеннях, рідше в освітніх та державних установах.

Масив  один із видів паркету, який виділяється з поміж інших підлогових покриттів надзвичайно великим терміном придатності, а завдяки спеціальній конструкції - він надзвичайно легко та швидко монтується. Також масивна дошка володіє унікальною властивістю - з неї випаровуються специфічні корисні для внутрішнього мікроклімату приміщення речовини. Крім цього, дерев'яний масив має теплоізоляційні властивості, міцний, пружний, і важить зовсім небагато.

Масив. Паркет. Львів​​

 

Види паркету з масиву

Залежно від зовнішнього вигляду і породи деревини паркетні планки поділяються на дві марки: 'А' (вища категорія якості) і 'Б' (перша категорія якості).

В залежності від розпилу паркет з масиву поіляється: 

1. Паркет з масиву "Натур" - у кольорі можуть буди розбіжності, у волокнах деревини - різні напрями, допускається наявність точкових сучків.
2. Паркет з масиву "Селект" - в цьому випадку на планці поєднуються радіальний розпил з тангенціальним, при цьому не допускається, щоб на деревині були сучки, заболонь чи інші явні дефекти.
3. Паркет з масиву "Рустік" - вважається строкатим паркетом, тому що малюнки волокон бувають різними, колір і розпил так само може мати розбіжності, допускається наявність сучків до 1 см.

За типом розпилу круглого лісу паркет підрозділяється на:

Радіальний паркет з масиву - площина розрізу проходить перпендикулярно річним кільцям деревини. Такі планки більш однорідні за текстурою деревини, але в той же час для них більш виражена залежність візуального сприйняття від напрямку падіння світла. Це важливо враховувати при створенні художніх композицій, в яких комбінуються види паркету з різною текстурою дерева.

Тангенціальний паркет з масивуплощина розрізу проходить по дотичній до річних шарів і видно арочний малюнок річних кілець, що додає живого насиченою вигляду.

Змішаний паркет з масиву - є перехідним, у ньому зустрічаються радіальний і тангенціальний малюнки, перехідні структури, а для його виготовлення може використовуватися центральна частина деревини крім ядраКоили говорять про типи розпилу, зазвичай мають на увазі деревину дуба. У деяких інших порід будова деревини, а отже і текстура, можуть відрізнятися.

 

Розміри планок паркету з масиву

Паркетні планки бувають різних розмірівнайважливішими з яких є:
товщина паркетини - планки з більшою товщиною менш еластичні, а це означає, що вони більш вимогливі до нерівності поверхні основи, а якщо до того ж у них залишилися залишкові напруги, то, після укладання вони будуть стовбурчитися і деформуватися. У товстого паркету зазвичай після встановлення залишаються більші напруження та шпарини по торцях. Враховуючи той факт, що паркет набирає вологу здебільшого по торцях, адже зверху і знизу він добре захищений - товстий паркет при потраплянні на нього вологи швидше зношується.
товщина робочого шару паркетини - частина паркетини, яку можна зішліфувати при встановленні, при ремонті, в процесі експлуатації; збільшення загальної товщини планок не пропорційно збільшенню товщини робочого шару. У 15 мм планки товщина робочого шару - 7 мм, а у 22 мм - 9 мм;
довжина та ширина планок паркету - планки довжиною більше 350 мм мають ті ж проблеми з еластичністю, що і планки з більшою товщиною. Чим більше ширина паркетних планок, тим менше стиків на підлозі. Однак при цьому вища ймовірність деформації і викривлення. Тому краще, щоб ширина паркетних планок не була більшою 5 товщин.

 

Обробка поверхні паркету з масиву

Паркетні планки відпускаються від виробника без будь-якої фінішної обробки розраховуючи на обробку після встановлення паркету. Тобто після укладання паркет шліфується, лакується і підлога набуває закінченого вигляду.
Проте останнім часом з'явилися різновиди паркету з фінішною обробкою. Такий паркет з одного боку спрощує роботу і скорочує терміни монтажу, а з іншого - працювати з полакованими плитами необхідно з особливою обережністю. Крім того при покритті лаком всього укладеного паркету захищається від попадання вологи не тільки верхня поверхня паркетних планок, але й місця їх стиків, які залишаються незахищеними при використанні паркету з заводською фінішною обробкою.

 

Монтаж паркету з масиву. Інструкція

1. Вологість, виміряна вологоміром, не повинна перевищувати 5%. Особливо це стосується цементної стяжки, якій необхідний досить тривалий термін для просушування.

2. Рекомендована температура у приміщенні при укладанні паркету - 18-25 С°, вологість 50-60%.

3. Основа під паркет повинна бути міцна, рівна, суха, чиста. Допустиме відхилення від площини - 2 мм на довжині 2 м.

4. Основою під паркет може бути цементна стяжка, сучасна модифікована суміш, суцільна дерев'яна основа, виконана з шпунтованих дощок (просочених антисептиком і закріплених на лагах).

Найбільш поширена схема укладання паркету - на попередньо розрізану на квадрати водостійку фанеру, яка в свою чергу кріпиться до бетонної або дерев'яної основи. У даному випадку паркет з'єднується з фанерою клеєм і цвяхами, а фанера прикріплюється до бетонної підстави дюбелями або гвинтами.

Необхідно відзначити, що укладання паркету тільки на клей недостатньо для забезпечення необхідної якості. Клей має деякий термін полімеризації, протягом якого планки повинні бути рівномірно притиснуті до підлоги. Для цього їх додатково пристрілюють цвяхами, кількість яких залежить від малюнка паркету.

Між паркетною підлогою і стінами залишають компенсаційний проміжок 1 - 1,5 см, який заповнюють еластичним герметиком.

Після укладання паркету (якщо він відпускався від виробника без покриття верхнім лаковим шаром) його необхідно прошліфувати, погрунтуввати і полакувати.

 

Догляд за паркетом з масиву

Як і при догляді за іншими деревними покриттями підлоги при догляді за паркетом з масиву потрібно перш за все уникати попадання вологи, інакше дерево почне розбухати. Оптимальний варіант догляду - пилосос, ще можна протирати забруднені місця вологою ганчіркою і після цього відразу осушувати. Також слід уникати потрапляння на підлогу піщинок і бруду, які можуть подряпати покриття, що погіршить його зовнішній вигляд та в кінцевому результаі зменшить термін експлуатації. На ніжки меблів необхідно наклеїти шматочки щільної ворсистою тканини.