1$ = 26 грн     1€ = 29 грн
(032) 239 30 39
+38 063 326 78 69
+38 093 915 73 98
м. Львів, вул. Героїв Упа, 73

Лак, клей, масло. Львів

Лак. Львів

Щоб захистити паркетну підлогу від зовнішніх впливів, підкреслити її красу та природність, а також збільшити термін використання, застосовується лак. Паркет спочатку ретельно шліфується спеціальною дисковою машиною, потім шпаклюються шви, поверхня підлоги очищається від пилу, вологи, дрібних частинок дерева. Після цього наноситься грунтувальний лак для паркет. Він зберігає цілісність лакової плівки. Крім того, при застосуванні паркетного лаку-грунтовки поліпшується зчеплення основного лаку з поверхнею дерев'яного покриття. Грунтове покриття наноситься в один шар, після його висихання накладається безпосередньо вибраний паркетний лак.

Покривати лаком потрібно рівномірно вручну, валиком або пензлем, уникаючи виникнення напливів або калюж. Паркетний лак заливається в два-три шари при температурі в приміщенні більше +13 С° і вимагає повного висихання кожного шару.
Продовжити життя паркету або іншого підлогового покриття допоможе поліуретановий лак для дерева, який утворює на поверхні захисну плівку, стійку до різного роду впливів і додає глянсовий або матовий блиск. Виділяють одно-і двокомпонентний поліуретановий лак. Перевагою однокомпонентного лаку перед двокомпонентним є те, що перший є вже готовим для нанесення, у той час як, двокомпонентний лак, як випливає з назви, потребує попереднього змішування компонентів, при цьому відразу ж повинен бути нанесений на робочу поверхню, оскільки досить швидко загусає. Поліуретановий лак, завдяки своїм властивостям, часто використовується як в приміщенні, так і при зовнішніх роботах для обробки, реставрації та декорування виробів і оздоблювальних матеріалів з дерева.

Вибираючи лак паркетний, варто враховувати породу деревини, тип приміщення, очікуване навантаження на паркет і умови його експлуатації. Для будинку рекомендується лак паркетний з нормальним навантаженням, для приміщень з великою прохідністю - з підвищеним навантаженням. Крім того, що лак дозволяє довгі роки зберігати зовнішній вигляд паркету і його експлуатаційні характеристики, він наділений також діелектричними властивостями, що важливо в окремих областях застосування.

Види лаків

Для внутрішніх робіт в основному використовуються лаки, які виготовлені на підставі алкідних смол. Такі лакові покриття використовують для паркетних підлог, дверей та меблів. Лаки для паркету виконують подвійну функцію: декоративну і захисну . Вони підкреслюють переваги дерева і виявляють його текстуру, а також поглиблюють колір.
Існує 3 види лаків для паркету.

1. Однокомпонентний паркетний лак , який має дуже великий термін зберігання і низьку ціну. У складі цього лаку знаходиться уайт-спірит, який має достатньо різкий запах.

2. Лак для паркету двокомпонентний. У його склад входять затверджувач і напівфабрикат лаку. Вони змішуються для утворення плівки. Серед плюсів цього лаку - відносно низька ціна, а мінуси - це різкий запах і відносно маленький термін зберігання.

3. Для покриття паркетних підлог найкраще підходять лаки, які вироблені на водній основі. Водний лак для паркету - найпоширеніший матеріал. У нього немає запаху, це екологічний, найменш токсичний і пожежобезпечний лак.
Виготовляється водний лак для паркету зазвичай на двох засадах:

1 . Лак на акриловій основі. Водний паркетний лак, вироблений на основі акрилату, не має зайвих запахів, володіє екологічними властивостями, і зможе зберегти колір покриття. Однак такий лак недостатньо зносостійкий.

2 . Лак на поліуретановій основі. Лаки , виготовлені на основі чистого поліуретану, досить зносостійкі. На жаль, вони не досить стійкі до хімічного впливу.

Для того, щоб надійно захистити паркетну підлогу від механічних навантажень, тертя і вологи, зазвичай використовують багатошарове лакове покриття паркету. До всього іншого, таке покриття може створювати різноманітні оптичні ефекти. Зазвичай використовують 2-х або 4- х шарове покриття лаком із шліфуванням між шарами.

За останні кілька років були розроблені водні лаки, твердість і зносостійкість яких перевершує лаки на органічній основі. Єдиний недолік водного лаку - це досить тривалий термін набрання міцності покриття - мити покритий водним лаком підлогу рекомендують не раніше, ніж через десять днів після лакування.

Паркетний клей. Львів

Паркет - унікальний екологічний вид підлогового покриття. Відомий він з 13 століття, а виконується з невеликих струганих дерев'яних дощечок різних порід дерева, приклеєних до основи. Для правильного укладання паркету необхідно використовувати тільки професійний паркетний клей.

Щоб вибрати правильний паркетний клей, необхідно враховувати наступні фактори: поверхня, на яку буде укладений паркет, вид деревини і спосіб укладання паркету, його геометричні розміри і виробничі особливості, а також вологість і температуру приміщення.

Клей  наносять зубчастим шпателем на чисту, суху, знежирену поверхню суцільним шаром.

Види паркетного клею

Найпоширенішим є водно-дисперсійний клей або ПВА. Цей клей робиться на водній основі, не має різкого запаху, пожежобезпечний. Паркетні водно -дисперсійні клеї використовуються в житлових приміщеннях для укладання штучного паркету, паркетної дошки. Однак водно-дисперсійний паркетний клей має один недолік - він довго сохне.
Паркетний клей на основі розчинника. Цей клей сохне швидше, має високу плинність, що дає можливість працювати з паркетом тривалий час і полегшує його укладання. Недоліком клею вважається його сильний запах та пожежонебезпечність .

Паркетний поліуретановий клей. Це самий універсальний клей, що виготовляється на основі штучних смол. Він може бути одно-або двокомпонентним не містить води, розчинників, оптимальний для будь-якого виду дерев'яного паркету, паркетної дошки , приклеюється до будь-якої основи і швидко схоплюється. Двокомпонентний клей для паркету найбільш довговічний і може використовуватися для укладання паркетних підлог з підігрівом. Але, так як його дія заснована на хімічних реакціях, необхідно пам'ятати, що при роботі з ним відбувається виділення шкідливих речовин і треба використовувати засоби захисту. Однак після затвердіння, двокомпонентний паркетний клей абсолютно безпечний.
Порошковий клей для паркету. Універсальний клей, який підходить для будь-якого виду паркету. Розбавляється водою у відповідності з інструкцією на упаковці, не має запаху, пластичний, безпечний для людини, швидко твердіє. Як не дивно, саме ця чудова властивість порошкового клею є і його недоліком.

Паркетне масло. Львів

Сучасні продукти, альтернативні лакам, - спеціальні паркетні масла і масло з твердим воском. Масло і масло-віск наносяться набагато простіше і швидше, в порівнянні з лаком , при цьому оброблений олією паркет стає зносостійким і може піддаватися щоденному вологому прибиранню. Відмінною рисою даного продукту є те, що покрита паркетним маслом або масло-воском дерев'яна підлога можна реставрувати повністю або локально не вдаючись до повної перешліфовки, як у випадку з паркетом покритим лаком.

Переваги паркетного масла

• у разі покриття екзотичних порід дерева, які містять велику кількість природних олій або смолу в своїй структурі;
• якщо стоїть завдання максимально виділити текстуру деревини;
• при покритті в приміщенні з постійними значними коливаннями температури і вологості  (літня дача); 
• при покритті паркету або дощатої підлоги під яким знаходиться система опалення (тепла підлога );
• при покритті примхливих порід дерева, швидко реагують на зміну вологості і температури повітря в приміщенні;
• у разі обробки дерев'яних підлог на веранді, альтанці, майданчику, терасі (лак може витримувати обмежену кількість циклів заморожування-розморожування, масло не має таких обмежень);
• при покритті дерев'яних підлог, які постійно перебувають у контакті з водою (ванна кімната, басейн тощо) - аналогічна технологія споконвіку застосовувалася для обробки дерев'яних палуб на кораблях.

Сучасні паркетні масла виробляються з натуральних природних олій (соняшникової, лляної, соєвої, таллового, жожоба та ін), так і зі штучних, в які можуть додаватися домішки поліуретану, що підвищує зносостійкість покриття. Воски використовувані в комбінації з маслом переважно мають природне походження (канделліловий, карнаубовий, бджолиний).